Biały uśmiech

Czarna pasta do zębów – blog

Czarna pasta do zębów – co musimy wiedzieć?

Czarna pasta do zębów – co musimy wiedzieć?

Czarna pasta do zębów – BEE ma własny niecodzienny jak na pastę do mycia zębów odcień dzięki ilości aktywnego węgla. Uzyskiwany węgiel okazuje oddziaływanie wchłaniające w stosunku do przebarwień źródła zewnętrznego – kawa, herbata, czerwone wino, barwiące soki, tytoń. Korzyścią tychże past jest brak potrzeby wykorzystywania ostrych środków ściernych. Pasty przeciwdziałają tworzeniu płytki nazębnej przez oddziaływanie antybakteryjne, regulują także pH śliny zwiększając jej oddziaływanie profilaktyczne.

Jak funkcjonuje czarna pasta do zębów?

Elementem głównym słynnej czarnej pasty jest nic innego, jak węgiel aktywny, któremu także zawdzięcza ona własny niepowtarzalny odcień. Węgiel aktywny ma niesamowite wartości absorbcyjne, co pozwoli na pochłanianie, natomiast potem usuwanie przebarwień na zębach, gwarantując rezultat białego uśmiechu. Palenie tytoniu oraz spożywanie kawy lub herbatki to podstawowe przyczyny powstania przebarwień na szkliwie. Pasta węglowa prezentuje się małym wskaźnikiem ścieralności RDA, co stanowi ważną różnicę w stosunku do często stosowanych past wybielających.

Fakty na temat czarnej pasty do zębów

Już rozpoczynając mówić o czarnej paście do zębów należy napisać o tymże, iż jej głównym elementem jest aktywny węgiel – to oczywiście jemu zawdzięcza własny czarny, specyficzny dla tego rodzaju artykułów odcień, jednak także to on odpowiedzialny jest za jej wartości, jakie zachęcają do niej najwięcej ludzi. Co jeszcze musimy o niej wiedzieć? Przede wszystkim to, iż ma wartości wybielające.

Jakie są rezultaty wykorzystywania pasty do zębów z węglem aktywnym?

Pierwszym widocznym rezultatem regularnego stosowania czarnej pasty są po prostu bielsze zęby. Naturalnie należałoby tutaj nadmienić, iż aktywny węgiel funkcjonuje tylko na zewnętrzne przebarwienia oraz przywraca zębom ich pierwotny odcień. Pasta z węglem daje trwałe rezultaty oraz zapobiega powtórnemu osadzaniu się przebarwień. Więc jest to wyjątkowo ciekawa opcja dla osób, jakie przeważnie piją kawę, herbatę czy palą papierosy. Mnóstwo osób doceni pastę z węglem za jej dobre wartości oczyszczające.

Ile kosztuje pasta z węglem aktywnym?

Pasty z węglem aktywnym nie są wyjątkowo drogie, produkuje je teraz parę spółek, natomiast ich ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Są dostępne w aptekach, pewnych drogeriach oraz sklepach internetowych. Należy pamiętać, iż pasta z węglem aktywnym nie zastąpi zabiegu wybielania u stomatologa, jaki stosuje środki wsparte na zupełnie innych elementach, jakie wchodzą w powierzchnię zęba.

 

Powrót do góry